08.10.2018. 13:13
R.E./B92

NE ZNAJU ZA PORAZ: Odbojkašice Srbije pobedom nad Nemačkom ostvarile sedmu uzastopnu pobedu

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Odbojkašice Srbije pobedile su Nemačku u drugom meču druge faze Svetskog prvenstva u Japanu sa 3-0.

Srpkinje su nastavile svoj impresivni niz novom pobedom, sedmom bez izgubljenog seta na prvenstvu i slavile su sa 25:14, 25:20, 25:20.

Našu reprezentaciju je predvodila Tijana Bošković sa 17 poena, Brankica Mihajlović je imala 15, a Milena Rašić 13.

Luiza Lipman je imala najviše kod Nemica sa 11. Srbija je prikazala dobru partiju na servisu, u bloku, ali i napadu.

Nemice su u ovaj meč ušle sa skorom 4-2, ali se Srbija pokazala kao kaznena ekspedicija od starta prvog seta kada je brzo napravila 6:1 posle smeča Boškovićeve.

Ubrzo je bilo i 10:1 i jasno se videlo da su Nemice "isceđene" posle pet setova sa Brazilom.

Sve što su mogle u prvom setu, igračice Nemačke su pokazale serijom do 16:11, ali je Srbija od tog trenutka opet preuzela potpunu kontrolu i rešila prvi set u svoju korist.