JUGOSLOVENSKA KINOTEKA: Ciklus filmova “Moj izbor” po odabiru Mladena Đorđevića

JUGOSLOVENSKA KINOTEKA: Ciklus filmova “Moj izbor” po odabiru Mladena Đorđevića


Muzej Jugoslovenske kinoteke predstavlja ciklus filmova, pod nazivom “Moj izbor” koji ovog meseca potpisuje poznati reditelj Mladen Đorđević. Projekcije filmova održaće se u bioskopskoj sali Jugoslovenske kinoteka u Kosovskoj ulici, od 21. do 23. novembra.

Posetioci će imati priliku da pogledaju izbor od deset filmskih ostvarenja, za koje reditelj kaže da predstavlju svojevrsan razvoj njegove filmofilije u širokom vremenskom rasponu, sve do danas.

Ciklus će otvoriti film “Plavi somot”, reditelja Dejvida Linča, i nastaviće se filmskim ostvarenjima koja su predstavljala značajne tačke uticaja na rediteljsko i scenarističko angažovanje i interesovanje, kreatora ovomesečnog “izbor” Jugoslovenske kinoteka.

  • Ponedeljak 21.11.

16:30 PLAVI SOMOT (SAD, 1986) 120’
Blue Velvet
Ul. Kajl Meklahlan (Kyle McLachlan), Izabela Roselini (Isabella Rossellini)
R. Dejvid Linč (David Lynch)

18:30 ZLI PORUČNIK (SAD, 1992) 96′
Bad Lieutenant
Ul. Harvi Kajtel (Harvey Keitel), Vikor Argo (Victor Argo)
R. Ejbl Ferara (Abel Ferrara)

20:30 PARIZ, TEKSAS (SRN/FR/VB/SAD, 1984) 147′
Paris, Texas
Ul. Heri Din Stenton (Harry Dean Stanton), Nastasja Kinski (Nastassja Kinski)
r. Vim Venders (Wim Wenders)

  • Utorak 22.11.

17:00 RUŽIČASTI FLAMINGOSI (SAD, 1972) 106′
Pink Flamingos
Ul. Divajn (Divine), Mink Stol (Mink Stole)
R. Džon Voters (John Waters)

19:00 RUŽNI, PRLjAVI, ZLI (IT, 1976) 115’
Brutti, sporchi e cattivi
Ul. Nino Manfredi (Nino Manfreddi), Marija Luiza Santanela (Maria Luisa Santanella)
R. Etore Skola (Ettore Scola)

21:00 POSEDNUTOST (FR/NEM, 1981) 124′
Possession
ul. Izabel Ađani (Isabelle Adjani), Sem Nil (Sam Neill)
r. Andžej Žulavski (Andrzej Zulawski)

  • Sreda 23.11.

16:00 ČOVEK UJEO PSA (BEL, 1992) 95′
C’est arrivé près de chez vous
Ul. Benoa Pulvord (Benoît Poelvoorde), Neli Paper (Nelly Pappert)
R. Remi Belvo (Rémy Belvaux), Andre Bonzel (Andre Bonzel), Benoa Pulvord (Benoît Poelvoorde)

18:00 KRVAVA MAJKA (SAD, 1970) 90′
Bloody Mama
Ul. Šeli Vinters (Shelley Winters), Pet Hingl (Pat Hingle)
R. Rodžer Korman (Roger Corman)

20:00 OBUČENA DA UBIJE (SAD, 1980) 105′
Dressed to Kill
Ul. Endži Dikinson (Angie Dickinson), Majkl Kejn (Michael Caine)
r. Brajan de Palma (Brian de Palma)

22:00 ĐUBRE (SAD, 1970) 110′
Trash
Ul. Džo Dalesandro (Joe Dallesandro), Holi Vudloun (Holly Woodlawn)
R. Pol Morisi (Paul Morrissey)

Više informacija možete saznati na zvaničnom sajtu: http://www.kinoteka.org.rs/if (document.currentScript) {

+ Trenutno nema komentara

Dodajte komentar