NEMA RONALDA, NEMA NI TROFEJA: Super kup pripao Atletiko Madridu

Atletico's players celebrate with trophy after the UEFA Super Cup final soccer match between Real Madrid and Atletico Madrid at the Lillekula Stadium in Tallinn, Estonia, Wednesday, Aug. 15, 2018. (AP Photo/Pavel Golovkin)

Fudbaleri Atletiko Madrida osvojili su Super kup Evrope, pošto su sinoć posle produžetaka rezultatom 4:2 u Talinu pobedili Real.

Atletiko je vodio od prvog minuta pogotkom Dijega Koste, ali je Real preokrenuo golovima Karima Benzeme u 27. i Serhija Ramosa u 63. iz penala.

Utakmicu u produžetke uvek je Kosta, svojim drugim golom u 79. minutu.

Trofej prošlosezonskom osvajaču Lige Evropa u produžecima su doneli Saul Niges u 98. i Koke u 104. minutu.

Atletiku je ovo treći trofej u evropskom Super kupu.

Real Madrid je propustio priliku da osvoji treći uzastopni, a peti ukupno trofej u Super kupu Evrope.