FUDBAL: Još jedno poniženje Real Madrida

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Real Madrid je doživeo pravu blamažu u Kupu kralja.

Ekipa je imala prednost iz prvog meča 1:0. Revanš je usledio na njihovom terenu, ali je hrabri Leganes odneo pobedu 2:1 i zbog više golova na strani, prošao u polufinale. Zidane jeste izveo kombinovan tim, ali su među starterima bili Ramos, Benzema, Kovačić i Isko.

Leganes je poveo u 31. minutu, mada je i pre toga imao dve sjajne šanse. Sjajan gol  Eresa, doneo je izjednačenje iz prvog meča 0:1. Benzema je anulirao minus od jednog gola na asistenciju Vaskeza 1:1. Usledili su siloviti napadi Leganesa, što je bilo poprilično neverovatno. Odbrana madriđana je bila blago rečeno komična. Strelac prvog gola Eres, izveo je korner i pronašao kapitena Gabrijela koji je doneo novu prednost ekipi 1:2, igrao se 55. minut.

Jako ozbiljan udarac za ekipu Zinedina Zidana, koji su posle Primere, ostali i bez drugog trofeja.