R:E/ blic.com

NBA: Težak poraz za Jokića i Bjelicu

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Na gostovanju Filadelfiji, Denver je doživeo poraz i udaljio se od plej-of mesta. Oni su potpuno podbacili, iako konačan rezultat ne govori tako.

Konačnih 123:104 samo delimično nagoveštava krah gostiju, u čijime je redovima Jokić izgubio bitku pod obručima od sjajnog Džoela Embida. Jokićje meč završio sa 14 poena za 30 minuta na parketu, uz loš šut - 3/12 za dva, a 1/2 za tri, te sedam skokova, četiri asistencije, po jednu "krađu" i blokadu.

Embidu je 27 minuta bilo dovoljno da postigne 20 poena, uz 13 skokova, po dve blokade i asistencije, te jednu osvojenu loptu.

"Nismo imali disciplinu! Nula od discipine! Počev od toga ko koga treba da čuva, do toga kako nešto branimo. Na stranu to da smo tri koša primili na način koji smo jutro pred utakmicu 'vežbali' da branimo", rekao je nezadovoljni Majkl Malon.

U četvrtak je Memfis deklasiran u meču sa Šarlotom i to sa čak 61 poenom razlike (140:79). Ekipa "grizlija" nije nikoga u gostima pobedila od 31. decembra 2017. Zapravo, izgubila je 23 od prethodne 24 odigrane utakmice. A minule noći, taj isti Memfis je relativno lako došao do trijumfa usred Mineapolisa - 93:101.

Nemanji Bjelici se tek drugi put ove sezone desilo da je na terenu proveo dvocifren broj minuta, a da nije uspeo da pogodi koš rivala