R.E./Beta

PANATINAIKOS ŠAMPION GRČKE U KOŠARCI !!

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Košarkaši Panatinaikosa odbranili su večeras šampionsku titulu u Grčkoj, pošto su kao domaćini, u velikom atinskom derbiju pobedili Olimpijakos sa 84:70 (14:15, 17:20, 29:15, 24:20), u odlučujućoj petoj utakmici finala plej-ofa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Majk Džejms sa 18 poena, dok je u ekipi Olimpijakosa Džamel Meklin postigao 16.

Panatinaikos je gubio na poluvremenu sa 31:35, ali je dobio treću deonicu sa 14 razlike i preokrenuo rezultat.

Domaći su pobedili i zahvaljujući tome što su u drugom poluvremenu poboljšali šut za tri poena, pogodili su šest od 11 "trojki", nakon što su u prvom poluvremenu imali šut 0/7.

Početak drugog poluvremena kasnio je 15 minuta, pošto su navijači Panatinaikosa bacali plastične flaše i polivali vodom klupu Olimpijakosa.