Liga šampiona

Arsenal tek preko penala do četvrtfinala, Barsa "laganica"

1
Izvor: Beta / PA / Zac Goodwin

Barselona je ubedljivo nadigrala Napoli, dok je u revanš meču osmine finala u Londonu bilo mnogo više neizvesnosti i uzbuđenja.

Arsenal je obezbedio plasman među osam najboljih ekipa u Ligi šampiona, ali tek posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

"Tobdžije" su u Londonu pobedile Porto rezultatom 4:2, posle penala. Posle 90 minuta igre rezultat je bio 1:0 (strelac Leandro Trosar u 41. minutu), identičan onom koji je Porto ostvario u prvom duelu pred domaćim navijačima.

U penal seriji golman Arsenala Dejvid Raja uspeo je prvo da zaustavi šut Vendela, a potom i Galena, dok su pogodili Pepe Akino i srpski fudbaler Marko Grujić.

Na drugoj strani svi igrači Arsenala koji su šutirali sa bele tačke bili su precizni - Martin Edegard, Kai Haverc, Bukajo Saka i Deklan Rajs.

U drugom revanš meču osmine finala Barselona je pred domaćim navijačima bila ubedljiva protiv Napolija - 3:1.

Katalonci su obezbedili plasman u narednu fazu takmičenja, pošto je u prvoj utakmici odigranoj u Napulju bilo 1:1.

Golove za Barselonu postigli su Fermin Lopez u 15, Žoao Kanselo u 17. i Robert Levandovski u 83. minutu. Jedini strelac za ekipu iz Napulja bio je Amir Rahmani u 30. minutu.

Ranije su plasman u četvrtfinale Lige šampiona izborili Mančester siti, Real Madrid, Bajern i Pari sen Žermen.

Žreb četvrtfinala Lige šampiona biće održan 15. marta u Nionu.