07.08.2018. 12:13
R.E./Beta

ČUDO OD DETETA: Ruski tinejdžer osvojio treće zlato u plivanju, na Evropskom prvenstvu

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Mladi ruski plivač Kliment Kolesnjikov osvojio je danas treću zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, dominantnom trkom na 100 metara ledjnim stilom.

Kolesnjikov (18) trku je završio za 52,53 sekunde, pošto je odbio nalet sunarodnika Jevgenija Rilova, koji je završio kao drugi. Treći je bio Grk Apostolos Hristu.

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.netEkspres.net
Kliment Kolesnikov of Russia reacts after winning the 50 meters backstroke men final at the European Swimming Championships in Glasgow, Scotland, Saturday, Aug. 4, 2018. (AP Photo/Darko Bandic)

Ruski tinejdžer je u subotu postavio svetski rekord u trci 50 metara ledjno, završivši trku za 24 sekunde, dok je u petak osvojio zlato u štafeti četiri puta 100 metara slobodnim stilom.

On se na svetsku scenu probio prošle godine, kada je osvojio četiri zlata na Evropskom prvenstvu kratkih pruga u Kopenhagenu.