Bajern i Real u polufinalu!

1
Izvor: BETA/AP / Dave Thompson

Fudbaleri Real Madrida i Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona.

Posle regularnog dela meča između Madriđana i Mančester sitija rezultat je bio nerešen 1:1. Nerešeno je bilo i u prvom susretu u Madridu 3:3.

Poveo je Real golom Rodriga u 12. minutu, a izjednačenje Sitiju doneo je Kevin De Brujne pogotkom u 76. minutu.

Nakon inicijative Sitija, najbolju priliku u prvom produžetku imao je Real u drugom minutu nadoknade. Lopta je nakon dobrog dodavanja Diasa stigla do Ridigera, koji je sa nekoliko metara loše zahvatio loptu i šutirao pored gola.

I u drugom produžetku Siti je imao potpunu inicijativu, ali nije uspeo da stvori ozbiljniju šansu i pobednik se odlučivao posle penal serije koja je pripala "kraljevskom klubu".

1
Izvor: BETA/AP / Dave Shopland

U drugom meču Bajern je do pobede protiv Arsenala stigao golom Jozue Kimiha u 63. minutu. Vezista je bio strelac posle dodavanja Rafaela Gereira. Prethodno je na startu drugog poluvremena Leon Gorecka pogodio stativu. Posle 2:2 u prvom meču u Londonu Bajernu je minimalna pobeda bila dovoljna za prolaz u polufinale.

U polufinalu, Real će igrati protiv Bajern Minhena, a prvi meč je na programu 1. maja.