Generalka za Bugare

"Orlovi" poraženi u Belgiji

1
Izvor: Beta / AP / Geert Vanden Wijngaert

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila jeu Luvenu od selekcije Belgije 0:1, u prijateljskoj utakmici.

Belgija je povela već u drugom minutu utakmice, odnosno posle nešto više od 60 sekundi igre, pogotkom Janika Karaska.

Vodećem golu Belgije prethodila je velika greška Strahinje Pavlovića koji je pokušao da vrati loptu golmanu, ali je to presekao Karasko i pogodio mrežu Srbije.

Rezultat se do kraja prvog poluvremena nije menjao, iako je Belgija imala još tri stopostotne šanse, a Srbija, odnosno Filip Đuričić je pogodio stativu.

U nastavku meča nije bilo ozbiljnijih prilika za gol sve do 66. minuta kada je Deman bio u dobroj prilici, ali Rajković je dobro intervenisao.

Pet minuta kasnije Srbija je mogla do izjednačenja, Nemanja Radonjić se izborio za prostor, uputio udarac, ali lopta je otišla iznad gola. Srbija je do kraja meča imala prilike preko Lukića i Mitrovića, da bi nekoliko minuta pre kraja Đuričić pogodio prečku.

1

Za Srbiju je to bila "generalka" za duel sa Bugarskom u poslednjem kolu kvalifikacija za odlazak na prvenstvo Evrope.

Meč se igra u nedelju od 15 časova na stadionu Dubočica u Leskovcu, a Srbiji je za plasman na Euro 2024 dovoljan bod iz te utakmice.

UEFA ublažila kaznu Srbiji

"12. igrač" protiv Bugara

1

15.11.2023. 20:50

Na tabeli Grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, Mađarska je prva sa 14 bodova iz šest utakmica, a Srbija na drugom mestu ima 13 bodova, ali i utakmicu više. Crna Gora je treća sa osam bodova iz šest utakmica, a Litvanija na četvrtom mestu ima dva boda manje i utakmicu više. Bugarska je na poslednjem mestu sa dva boda.