Monte Karlo

Dimitrov prejak za Kecmanovića

kecmanovic epa 11.04.2024.
Izvor: EPA / SEBASTIEN NOGIER

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo danas da se plasira u osminu finala masters turnira u Monte Karlu, pošto je izgubio od Bugarina Grigora Dimitrova sa 4:6, 3:6.

Meč Kecmanovića i Dimitrova, 66. i devetog tenisera sveta, trajao je sat i 31 minut.

Prvi set ovog meča, koji je počeo juče i koji je prekinut zbog kiše, dobio je Dimitrov iako je Kecmanović prvi stigao do brejka. Srpski teniser je poveo sa 3:1, ali je Dimitrov do kraja napravio dva brejka i dobio taj deo igre sa 6:4.

Meč je nastavljen pri rezultatu 2:1 za Dimitrova u drugom setu. Bugarin je već u prvom današnjem gemu stigao do brejk lopte, Kecmanović je tada uspeo da se odbrani, ali ne i u osmom gemu kada je Dimitrov napravio odlučujući brejk.

Dimitrov će u osmini finala Monte Karla igrati protiv pobednika meča Holger Rune - Sumit Nagal.