PAO nije pao

Poraz Zvezde u Atini

1
Izvor: BETAPHOTO / MARKO METLAS

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od ekipe Panatinaikosa rezultatom 66:75 (17:9, 25:20, 13:23, 11:23) u meču 28. kola Evrolige.

Među crveno-belima istakao se Filip Petrušev sa 12 poena i devet skokova.

Panatinaikos je do pobede vodio Georgis Papajanis sa 17 poena, sedam skokova i dve asistencije.

Crvena zvezda je bolje otvorila meč i serijom 10:0 uspela da prvi put dođe do dvocifrenog vođstva.

U drugoj četvrtini nastavili su košarkaši beogradskog tim u istom ritmu.

Nedović je nizao poene i do kraja prvog poluvremena razlika je iznosila 13 poena. Crveno-beli su drugo poluvreme otvorili trojkom Ivanovića, ali je nakon toga usledio jako loš period igre za beogradski tim.

Mučili su se u napadu, dok u odbrani nisu igrali dovoljno agresivno. Pet i po minuta Crvena zvezda nije pogodila iz igre i za to vreme Panatinaikos je prišao na samo tri poena minusa (55:52).

Dugo u igri nije bilo Kampaca i Nedovića, tako da je gostima nedostajala kreativnosti.

Panatinaikos je bio agilniji i precizniji i u poslednjoj četvrtini, pa je upisao pobedu pred domaćim navijačima.

Crvena zvezda je trenutno na 14. mestu na tabeli Evrolige sa 12 pobeda i 16 poraza, dok je Panatinaikos na 16. mestu sa skorom 9-19.

U narednom kolu crveno-beli gostuju ekipi Barselone, dok grčki tim putuje u Francusku na duel sa Asvelom.