Evroliga

Drama pa poraz Zvezde u Valensiji

zvzeda kosarka evroliga 06.12.2023.
Izvor: EPA/EFE / Manuel Bruque

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su na gostovanju od ekipe Valensije rezultatom 85:81, u utakmici 13. kola Evrolige.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Brendon Dejvis sa 20 poena i četiri skoka, dok je Semi Odželej dodao 17 poena i šest skokova. U ekipi Crvene zvezde istakao se Šabaz Nejpir sa 14 poena.

Valensija je prekinula niz od pet uzastopnih poraza i stigla do šestog trijumfa. Crveno-beli su doživeli osmi poraz, a ostali na četiri pobede.

Bio je ovo šesti poraz crveno-belih na gostovanjima iz isto toliko mečeva.

U narednom kolu Zvezda već za dva dana gostuju Baskoniji kod bivšeg trenera Duška Ivanovića, dok će Valensija gostovati Asvelu.