Englezi su prvaci Evrope

1
Izvor: Beta / AP / Tamuna Kulumbegashvili

Mladi fudbaleri Engleske osvojili su titulu prvaka Evrope.

Oni su u finalu prvenstva za igrače do 21 godine u Batumiju pobedili selekciju Španije rezultatom 1:0.

Strelac odlučujućeg gola bio je Kurtis Džons u četvrtom minutu nadoknade poluvremena.

Španija je u osmom minutu sudijske nadoknade vremena imala najbolju priliku za izjednačenje, ali Abel Ruis nije uspeo da realizuje penal.

Englezi su ubedljivo stigli do titule, pošto su na svih šest mečeva na prvenstvu zabeležili pobede.

1

To je treća titula kontinetalnog prvaka za igrače do 21 godine za Englesku, a prva posle 39 godina.