Novi tripl-dabl

Jokić nezaustavljiv, Denver vodi 2:0 u finalu Zapada

1
Izvor: Beta / FR42408 AP / Jack Dempsey

Ekipa Denvera iskoristila je prednost domaćeg terena i povećala prednost nad Los Anđeles Lejkersima u finalu Zapadne konferencije na 2:0 u seriji.

Nagetsi su vodili veliku i bespoštednu borbu i na kraju slavili rezultatom 108:103.

Srpski centar još jednom je pokazao da glavni šraf Denverove mašinerije. Nikola Jokić je zabeležio novi tripl-dabl, 13. u plej-ofu - 23 poena, 17 skokova i 12 asistencija.

Odličnu partiju pružio je Džamal Marej upisavši 37 poena, od čega čak 23 u poslednjoj četvrtini (pet trojki), uz 10 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte, a zapaženu rolu imao je i Majkl Porter Džunior - 16 pogodaka i sedam uhvaćenih lopti.

Prva četvrtina protekla je u egalu, da bi gosti posle četiri i po minuta u drugoj deonici stigli do dvocifrene prednosti (42:32).

Denver je do kraja poluvremena smanjio razliku, a Lejkersi na veliki odmor otišli sa plus pet (53:48).

Lejkersi su gotovo celu treću četvrtinu bili u vođstvu, ali su prednost ispustili na početku poslednje deonice.

Denver je posle pet minuta igre u poslednjoj četvrtini napravio seriju 9:0, i trojkom Brusa Brauna stigao do plus sedam (90:83).

Otišao je zatim domaći tim u dva navrata do maksimalnih 12 poena razlike, ali se Lejkersi nisu predali i u poslednji minut ušli su sa dva poena zaostatka (101:99).

Do kraja meča Denver je zahvaljujući poenima Džamala Mareja sa penala (7/8) povećao prednost i upisao drugu pobedu u plej-of seriji.

Tim iz Kolorada ove sezone ima najbolji učinak na domaćem terenu sa 41 pobedom i osam poraza, uključujući skor 8/0 u plej-ofu.

U gostujućem timu po 22 poena su postigli Lebron Džejms i Ostin Rivs. Džejmsu je nedostajala jedna asistencija za tripl-dabl (10 skokova i devet asistencija), a Rivs je imao pet dodavanja.

Ruj Hačimura je postigao 21 poen, dok je dabl-dabl ostvario Entoni Dejvis sa 18 poena i 14 skokova.

Finalna serija se sada seli u Los Anđeles, a treći meč se igra u noći između subote i nedelje, od 2.30 časova.