Iznenađenje u Monte Karlu: Italijan izbacio Đokovića

1
Izvor: EPA / SEBASTIEN NOGIER

Novak Đoković nije daleko dogurao ove godine na mastersu u Monte Karlu - u trećem kolu eliminisao ga je Italijan Lorenco Muzeti.

Italijan je pobedio najboljeg tenisera planete, nakon preokreta, u tri seta i gotovo tri časa igre - 4:6, 7:5, 6:4.

Duel osmine finala u Monaku bio je prekinut na sat vremena zbog obilne kiše. Pljusak je oterao igrače u svlačionicu u trećem setu, pri rezultatu 1:1.

Pre toga Đoković je dobro počeo. Muzeti, koji je 21. igrač sveta, pokazao se kao "tvrd orah" pa je namučio srpskog asa u prvom setu.

Iako je imao dva brejka viška, morao je žestoko da zapne kako bi prvi deo igre rešio u svoju korist.

Prvi igrač sveta i u nastavku je imao prednost (4:2), nakon što je Italijan prvi stigao do brejka. Kada se činilo da će uspeti da završi duel u svoju korist, dgodio se preokret.

Uporni Muzeti ne da se nije predavao, već je uspeo da anulira Đokovićevu prednost, a potom i da stigne do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem trećem setu, nakon povratka na teren posle kiše, Italijanu je bolje krenulo. Prvi je stigao do brejka (4:3), zatim ga je i potvrdio (5:3). Iako je to bila velika prednost, Đoković je pokušao da se vrati, uprkos Muzetijevim odličnim servisima. Spasao je tri meč lopte, bio u prilici da produži duel i nadu za četvrtfinale, ali 21-godišnji Italijan, uprkos nervozi, ipak nije propustio priliku da ostvari najveću pobedu u karijeri.

Uspeo je prekine crni niz protiv Đokovića i upiše prvi trijumf posle tri vezana poraza.

Muzeti će u petak u četvrtfinalu igrati protiv zemljaka Janika Sinera.