Đoković ide u polufinale, a Rune neka nastavi da trenira

1
Izvor: Beta / AP / Michel Euler

Novak Đoković nastavio je pobednički niz na mastersu u Parizu.

Najbolji teniser sveta izborio je plasman u polufinale, pošto je u tri seta savladao aktuelnog šampiona pariskog mastersa Holgera Runea rezultatom 2:1, po setovima 7:5, 6:7, 6:4.

Đoković se tako revanširao Holanđaninu za prošlogodišnji poraz u finalu, baš u Bersiju.

Srbin i Holanađanin odigrali su vrlo "tesan" duel, za koji je Đoković rekao da je umnogome podsećao na taj prošlogodišnji koji je izgubio u Parizu.

Ovoga puta nije dozvolio da mu se ponovi ta greška.

Posle neizvesnog prvog seta, u drugom se takođe vodila velika borba, a Đoković je u desetom gemu propustio i meč loptu. Rune je nakon toga "poleteo", uveo set u taj-brejk, a potom maksimalno iskoristio to što je srpskom asu zatajio servis, pa je stigao do izjednačenja.

Ipak, u ključnom setu, iskusni Novak je držao konce. Već u trećem gemu stigao je do brejka, a potom je održao prednost do kraja i obezbedio plasman među četvoricom najboljih.

U polufinalu Đoković će snage odmeriti sa boljim iz duela Andreja Rubljova i Aleksa de Minora.

"Svestan sam da uvek igram protiv mlađih, ali sam uvek gladan pobeda, rođen sam spreman pa ću biti i za polufinale", poručio je Đoković, šestostruki osvajač pehara u Parizu.