Bravo devojke! Odbojkašice Srbije obezbedile borbu za evropsko zlato

1
Izvor: Beta / AP / Virginia Mayo

Odbojkašice Srbije potvrdile su da su pravi šampionski tim.

Nastavile su pobednički niz na Evropskom šampionatu, savladale su selekciju Holandije rezultatom 3:1 (25:21, 15:25, 25:22, 25:21) i obezbedile borbu za zlatnu medalju.

Srpske odbojkašice tako su obezbedile ukupno šesto, a četvrto uzastopno finale na EP. One su ujedno osigurale i osmu medalju na šampionatima Starog kontinenta.

U polufinalu su vodile žestoku borbu, izgubile i jedan set protiv izuzetno motivisanih Holanđanki, ali su ipak posle izjednačenja (1:1) uspele da nametnu svoj ritam i igru i zasluženo ostvare trijumf.

1

"Utakmica je bila veoma teška, čestitam Holanđankama na odličnoj borbi, ali sam jako ponosna na svoju ekipu kako smo se borile, naročito posle izgubljenog seta. Nije nam bilo lako, ali na kraju smo uspele i veoma sam zadovoljna i srećna zbog pobede", rekla je Tijana Bošković, najbolja srpska odbojkašica koja je u polufinalu zabeležila 30 poena.

Srbija će se u nedelju od 20 časova za zlato boriti sa selekcijom Turske u reprizi finala Evropskog prvenstva iz 2019. godine.

Turkinje su napravile iznenađenje u polufinalu i pobedile favorizovanu Italiju rezultatom 3:2.