Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Fudbaleri Partizana uspeli su da slave pred domaćom publikom u 3. kolu Superlige, ali tek posle dosta muka i preokreta.

Crno-beli su pobedili Radnički iz Niša rezultatom 2:1.

A post shared by FK PARTIZAN (@partizanbelgrade)

Radnički je poveo u 13. minutu golom koji je postigao Sava Petrov, a izjednačio je Bibras Natho u 79. minutu iz jedanaesterca. Pobedu Partizanu doneo je Ksander Severina golom iz slobodnog udarca u 87. minutu.

Radnički je rano poveo golom Petrova koji se oslobodio dvojice čuvara i levom nogom sa oko 18 metara poslao loptu u mrežu.

Partizan je posle toga pojačao napade, pokušavali su Mateuš Saldanja, Kvinsi Menig i Severina ali nisu uspeli da pogode mrežu.

U 40. minutu Saldanja je pogodio prečku, do lopte je zatim došao Frenk Kanute, ali je golman Dragan Rosić odbranio.

Partizan je napadao i u nastavku, a Saldanja je u 55. minutu promašio veliku priliku za Partizan, kada je šutirao pored stative posle dobrog dodavanja Severine.

Radnički je 10 minuta kasnije mogao da udvostruči prednost, ali je Nemanja Belaković šutirao pored gola.

1

Domaći su napadali, a u 78. minutu dosuđen je jedanaesterac za Partizan nakon što je Aleksandar Pejović oborio Aranđela Stojkovića.

Gol je postigao Natho i izjednačio u 79. minutu.

Pobedu Partizanu doneo je Severina u 87. minutu iz slobodnog udarca sa oko 20 metara.

Crno-beli sada imaju sedam bodova i treći su na tabeli, a Radnički je poslednji bez bodova.

U sledećem kolu Partizan će igrati u Kragujevcu protiv Radničkog 1923, a Radnički u Novom Sadu protiv Vojvodine.

Pre toga Partizan će u četvrtak u Beogradu igrati protiv azerbejdžanskog Sabaha, revanš utakmicu trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija i pokušaće da nadoknadi 0:2 iz prvog meča.