R.E.

Pobeda u Subotici

Partizan na "plus 7"

Partizan

Fudbaleri Partizana pobedili su u petak uveče Spartak u Subotici rezultatom 3:0 u meču 12. kola Superlige Srbije i tako stigli do devete uzastopne pobede.

Prvo poluvreme meča na severu Bačke bilo je zaborav, nijedna ekipa nije uspela da napravi ozbiljniju šansu.

Kapiten Partizana Svetozar Marković je u 69. minutu, posle uigrane akcije iz kornera, udarcem nogom sa desetak metara zakucao loptu pod prečku. Gajas Zahid je duplirao prednost Partizana u 77. minutu posle asistencije rezerviste Nemanje Nikolića.

Još jedan rezervista je bio asistent, Ksander Severina, ofanzivni vezista je dodao loptu Mateusu Saldanji u 81. minutu za konačnih 3:0.

Partizan je prvi na tabeli sa 28 bodova, sedam više od drugoplasirane Crvene zvezde, koja ima i meč manje. Spartak je ostao na osmom mestu sa 15 bodova.