Kvalifikacije za EURO

Srbija kod kuće pretrpela poraz od Mađara

1
Izvor: BETAPHOTO / MILOS MISKOV

Fudbaleri Srbije pretrpeli su poraz u Beogradu od selekcije Mađarske 1:2, u četvrtom meču Grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Povela je Srbija autogolom Atile Salaia u 10. minutu, da bi preokret Mađarskoj doneli golovima Barnabas Varga u 34. i Vili Orban u 36. minutu.

U narednom kolu, u nedelju, Srbija će gostovati Litvaniji.

Srbija je povela autogolom Atile Salai u 10. minutu. Milinković-Savić je proigrao Tadića, koji je ušao u šesnaesterac, prograo Vlahovića čiji je udarac Salai odbio u sopstvetnu mrežu.

U 28. minutu udarac iskosa je oprobao Filip Kostić, ali je pogodio spoljni deo mreže.

1

Mađarska je izjednačila u 34. minutu golom Barnabasa Varge. Šutirao je Salai, njegov udarac je odbranio Vanja Milinković-Savić, ali se lopta odbila do Varge, koji je sa 10 metara postigao gol.

Samo dva minuta kasnije Mađarska je stigla do rezultatskog preokreta golom Vilija Orbana. Lang je uptio oštar centaršut sa leve strane, a Orban je neometan na drugoj stativi prosledio loptu u mrežu.

Vlahović je u 45. minutu šutirao glavom, ali je lopta otišla zamalo pored gola.

U 57. minutu ponovo je pokušao Vlahović, šutirao je snažno iskosa, ali je golman Mađarske odlično reagovao.

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Golman Mađarske Dibus istakao se i u 62. minutu kada je odlično zaustavio udarac glavom Veljkovića.

U zaostavnom vremenu Srbija je imala dve dobre prilike za izjednačenje. Prvo je Gudelj u prvom minutu nadoknade šutirao zamalo neprecizno sa 20 metara, da bi minut kasnije udarac glavom Sergeja Milinković-Savića zaustavio golman Mađarske.

Litvanija i Crna Gora igrale su u Kaunasu bez pobednika - 2:2.

Mađarska je prva na tabeli grupe G sa 10 bodova, dok je Srbija druga sa sedam. Crna Gora na trećem mestu ima pet, dok su Litvanija i Bugarska osvojile po dva boda.

U narednom kolu, u nedelju, Crna Gora će u Podgorici dočekati Bugarsku, dok je Mađarska slobodnau.