Partizan PAO u Atini

1
Izvor: EPA / ANA-MPA / Georgia Panagopoulou

Košarkaši Partizana pretrpeli su poraz u 22. kolu Evrolige.

Crno-bele je u Atini nadigrao Panatinaikos rezultatom 84:71 (18:16, 24:24, 16:18, 26:13).

Partizan se većim delom meča držao "egal" sa domaćinom, uprkos tome što je nastupao oslabljen neigranjem Alekse Avramovića i kapitena Kevina Pantera.

U odlučujućoj, četvrtoj deonici, PAO je mini-serijom stigao do devet poena "viška (71:62), a Partizan je napravio seriju grešaka - gubio je lopte i promašivao u šutu iz daljine, nakon čega je domaćin uspeo da održi prednost do poslednjeg zvuka sirene.

U rasprodatoj OAKA Areni najefikasniji u ekipi Partizana bio je Pi Džej Doužer sa 16 poena, osam asistencija, sedam skokova i šest ukradenih lopti. Džejms Naneli dodao je 13 poena, Alen Smailagić 11, a Bruno Kaboklo osam poena.

Panatinaikos je predvodio Kendrik Nan sa 21 poenom, dok je bivši igrač Partizana Matijas Lesor 14 uz devet skokova, a Konstantinos Mitoglu dodao je 16 poena uz sedam uhvaćenih lopti.

1

Partizanu je to bio četvrti poraz u nizu na gostovanjima, a PAO je upisao četvrtu pobedu zaredom.

Tim Željka Obradovića sada ima skor 11-11, a Panatinaikos 14-8.

Igrači Partizana su pre početka utakmice izašli na teren u majicama sa likom prerano preminulog bivšeg igrača Dejana Milojevića, a odata mu je i poslednja pošta minutom ćutanja.

Navijači Panatinaikosa ovacijama su pozdravili Željka Obradovića, najboljeg trenera Evrope, koji je atinskim "zelenima" doneo čak pet trofeja Evrolige.