R.E./Foto:Tanjug/AP

ŠAMPION IZJEDNAČIO: Igudala doneo pobedu Golden Stejtu

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Košarkaši Golden Stejta savladali su rano jutros Toronto 109:104 i izjednačili u velikom finalu NBA lige na 1:1.

Aktuelni šampion najjače lige na svetu izjednačio ovom pobedom sada ima prednost brejka, koji će pokušati da potvrdi svojom publikom.

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.netEkspres.net
(Kyle Terada/The Canadian Press via AP, Pool)

Iako su ponovo igrali bez Durenta i iako ih nije hteo šut u prvom poluvremenu, Golden Stejt je uspeo da prelomi meč sjajnom serijom 18:0 u trećoj četvrtini. Najefikasniji u redovima šampiona je bio Klej Tompson koji je postigao 25 poena. Pratili su ga Stef Kari sa 23, Drejmond Grin 17 uz 10 skokova i devet asistencija, dok je DeMarkus Kazins postigao 11 poena i 10 skokova.

Ključni koš na utakmici postigao je iskusni Andre Igudala, koji je na šest sekundi do kraja susreta pogodio trojku za nedostižnih +5 (109:104).

U poraženom timu Kavaj Lenard imao je 34 poena i 14 skokova, Paskal Sijakam ubacio je svega 12, uz 5/17 iz igre, dok je Lauri postigao svega 13, a Mark Gasol šest poena.

Treća utakmica igra se u noći između srede i četvrtka od 03.00, a domaćini su Golden Stejt Voriorsi.