Zvezda ispratila svog "ratnika": Stefan Marković završio karijeru

1
Izvor: EPA / EFE / Miguel Angel Polo

Crvena zvezda spustila je zavesu na sezonu oproštajem od iskusnog igrača Stefana Markovića.

Dan nakon što su crveno-beli izgubili titulu ABA lige porazom od Partizana u petom meču finala, srpski košarkaš Stefan Marković završio je igračku karijeru koja je trajala 18 godina.

Crvena zvezda biranim rečima se oprostila od bivšeg reprezentativca.

"Pefi, hvala ti na svakom treningu, utakmici koje si kao i uvek odradio sa 101 odsto mogućnosti, hvala ti što si kao igrač i čovek bio deo tvoje Crvene zvezde, kluba čija su ti vrata u budućnosti uvek otvorena", navela je Zvezda u saopštenju.

Iz kluba su Markoviću poželeli dobro zdravlje i sreću u privatnom životu i novim poslovnim izazovima koji ga očekuju.

"Kao klub smo ponosni što je Stefan deo svoje igračke karijere proveo (i završio) u našem klubu kome je dao mnogo.Kao igrač je postigao sve i karijeru je završio kao velikan", naveo je klub sa Malog Kalemegdana.

Marković (35) je za dve sezone odigrao 116 utakmica i osvojio pet trofeja sa Crvenom zvezdom (ABA ligu, dve titule prvaka Srbije i dva trofeja u Kupu Radivoja Koraća).

Tokom karijere, od 2005. godine, igrao je za 10 klubova u najjačim evropskim ligama.

Sa reprezentacijom Srbije u mlađim kategorijama osvojio je zlatnu medalju 2009. godine, a sa seniorskom je stigao do srebra na tri najveća takmičenja - Olimpijskim igrama, Svetskom prvenstvu i Eurobasketu.