ABA liga

"Studenti" odneli trofej

1
Izvor: Beta / ABA league / Dragana Stjepanovic

Košarkaši Studentskog centra osvojili su trofej u ABA Superkupu, pošto su večeras u Podgorici pobedili Partizan sa 83:81 (25:22, 17:18, 21:26, 20:15).

Studentsi centar su do prvog trofeja u novoj sezoni vodili Obri Doukins sa 18 poena i Kenan Kamenjaš sa 14. Luka Bogavac je meć završio sa 11 poena, dok je Borna Kapusta postigao deset, uključujući u odlučujuću trojku za pobedu.

U redovima crno-belih najefikasniji je bio Kevin Panter sa 23 poena, 13 je dodao Zek Ledej, dok su po 11 postigli Džejms Naneli i Pi Džej Doužer

Studentski centar je bio bolji rival u prvom poluvremenu, uglavnom je bio u prednosti, da bi na četiri i po minuta pre kraja druge deonice stigao i do dvocifrene prednosti (29:40).

Crno-beli su u finišu poluvremena dobrom odbranom i serijom 9:0 prižli na dva poena zaostatka (38:40), a sa istim zaostatkom su otišli i na veliki odmor - 40:42.

Izabranici Željka Obradovića su na startu treće četvrtine trojkama Pantera i Doužera i poenima Koprivice poveli posle dužeg vremena (50:45), a prednost je sačuvali i pred poslednjih deset minuta novom trojkom kapitena - 66:63.

Partizan je na ulasku u poslednja tri minuta utakmice, poenima Avramovića, stigao do osam poena prednosti (81:73), ali se Studentski centar nije predavao i uspeo je da 37 sekundi pre kraja priđe na 81:80.

Krenuo je potom Partizan u napad, Doužer nije bio precizan, da bi na drugoj strani Kapusta trojkom doneo vođstvo svom timu na 4,6 sekundi pre kraja. Imao je Partizan novu šansu za pobedu ili produžetak, ali Frenk Kaminski nije iskoristio poslednji napad.

Treće mesto na ABA Superkupu osvojila je Budućnost koja je u bila bolja od Igokee sa 79:68. Košarkaši Mege su peti pošto su slavili protiv Zadra sa 101:78, dok je utakmici za sedmo mesto FMP posle produžetka pobedio Cedevita Olimpija sa 85:81.