Tenis

Švjontek osvojila titulu u Madridu

1
Izvor: AP / Bernat Armangue

Prva teniserka sveta Poljakinja Iga Švjontek osvojila je večeras titulu na mastersu u Madridu, pošto je posle tri seta pobedila Arinu Sabalenko iz Belorusije 7:5, 4:6, 7:6 (9:7).

Ona je do pobede nad drugom igračicom na WTA listi stigla posle tri sata i 14 minuta.

Švjontek je u prvom gemu prvog seta oduzela servis protivnici, ali je Sabalanka uzvratila u narednom gemu. Do 11. gema nije bilo brejkova, kada je Švjontek stigla do novog brejka, a potom u narednom gemu servirala za prednost u setovima.

U prvih pet gemova drugog seta viđena su po dva brejka na obe strane. Obe igračice su potom bile sigurne na svom servisu sve do 10. gema, kada je Sabalenka, na servis Švjontek, iskoristila prvu set loptu i stigla do izjednačenja.

U odlučujućem setu viđen je po jedan brejk na obe strane i pobednica se odlučivala u taj-brejku, u kom je posle velike borbe slavila Švjontek sa 9:7.

Švjontek je večeras osvojila treću titulu ove sezone, a ukupno 20. u karijeri.