Mihailo Paunović

DA LI JE FELIKS BRIH MORAO DA SVIRA PENAL U 66. MINUTU ZA SRBIJU ??

Ekspres.net
Izvor: Ekspres.net

Reprezentacija Srbije izgubila je od Švajcarske, na Svetskom prvenstvu, rezultatom 2-1. Po mnogima je ovaj duel bio i odlučujući za prolazak u dalju fazu, a da li je i zaista tako videćemo posle trećeg kola, u kome će naši momci igrati protiv ekipe Brazila. Srbiji je za prolazak dalje neophodna pobeda uz pobedu Kostarike nad Švajcarskom reprezentacijom. Ni malo lak zadatak, ali ne i nemoguć.

Dobru su naši igrači otvorili utakmicu, postignut je rano pogodak, već u petom minutu, ali su se već sredinom prvog poluvremena povukli i prepustili inicijativu protivničkoj ekipi. Iako su na odmor otišli sa golom prednosti, protivnik je kontrolisao igru. Tako je bilo i u nastavku susreta. Švajcarskoj reprezentaciji se isplatio presing i dolazi do izjednjačenja početkom prvog poluvremena, sjajnim pogodkom Džake. Međutim i pored pogotka ne povlače se, već nastavljaju da napadaju.
Nije ni Srbija bila bez šansi, a jedna od spornih situacija koja je mogla da prelomi meč dogodila se u 66. minutu kada je Mitrović oboren u šesnaestercu "sajdžija". Iako je vidno fauliran, rvačkim zahvatom, glavni sudija meča Feliks Brih,nije se uhvatio za pištaljku da bi dosudio penal, već da bi dosudio faul u napadu... Iako je u više situacija na ovom Svetskom prvenstvu VAR tehnologija ispravljala odluke sudija i "dosuđivala" penale, to nije bilo i u ovom slučaju.
Švajcarska jeste imala inicijativu i kontrolisala utakmicu, ali se čini da je ovaj trenutak mogao da bude preloman i da u slučaju eventualne realizacije najstrožije kazne, donese našoj reprezentaciji nerešen rezultat, ako ništa drugo. Samim tim i mnogo veće šanse za prolazak u narednu fazu...
Možda previše subjektivno ali Nemac, inače doktor prava,  je kao delilac pravde morao mnogo bolje večeras.
Bilo kako bilo Švajcarcima se isplatio presing i u 90. minutu dolaze do vodećeg pogotka, golom Šaćirija.

Šanse su male, ali nada i dalje postoji. Odluka pada 27. juna i to u direktnom duelu protib moćnog Brazila.