ABA liga

Partizan nadoknadio "minus 15" i slomio Cibonu

1
Izvor: Beta / ABA LIGA/Partizan Mozzart Bet

Košarkaši Partizana zabeležili su i treću pobedu na startu nove sezone u ABA ligi.

Slavili su crno-beli u Beogradu protiv Cibone 96:67 (16:25, 20:17, 31:18, 29:7) u trećem kolu regionalnog takmičenja.

Partizan je do pobede vodio Džejms Naneli sa 17 poena, dva manje je ubacio Balša Koprivica, Danilo Anđušić je dodao 14, dok je Zek Ledej utakmicu završio sa 11 poena.

U timu Cibone najefikasniji je bio Aleksandar Aranitović koji je postigao 21 poen, dok je Jakov Mustapić ubacio 17 poena.

Cibona je bolje počela meč, konstantno je bila u vođstvu, da bi u drugoj četvrtini stigla i do 15 poena prednosti (33:18).

Partizan je, posle tajm-auta Željka Obradovića, odgovorio serijom 8:0, Cibona je potom ponovo "pobegla" na plus 13, ali su crno-beli uz nekoliko lakih poena u finišu poluvremena uspeli da priđu na šest poena zaostatka - 36:42.

Crno-beli su posle četiri minuta igre u trećoj deonici i nakon pet vezanih poena Nanelija i zakucavanja Koprivice poveli prvi put na meču - 50:45. Šampioni ABA lige su na poslednji odmor otišli sa sedam poena prednosti (67:60), da bi u četvrtoj četvrtini stigli do plus 13 (73:60), nakon čega su bez problema priveli meč kraju.

Košarkaše Partizana naredne sedmice očekuje najpre duplo kolo u Evroligi i utakmice protiv Barselone u Beogradu i Olimpijakosa u gostima, a potom i gostovanje Megi u narednom kolu ABA lige.

Na drugoj strani, Cibona će u četvrtom kolu regionalnog takmičenja ići u goste Budućnosti.