Izgubio od Šapovalova

Lajović završio učešće na Australijan openu

tenis
Izvor: Shutterstock

Srpski teniser Dušan Lajović završio je takmičenje na Australijan openu u prvom kolu, pošto je izgubio od Kanađanina Denisa Šapovalova sa 4:6, 6:4, 4:6, 1:6.

Meč Lajovića i Šapovalova, 86. i 22. tenisera sveta, trajao je dva sata i 26 minuta.

Šapovalov je prvi set rešio u svoju korist iskoristivši treću brejk, odnosno set loptu u desetom gemu, ali je Lajović odgovorio osvajanjem drugog seta brejkom u petom gemu.

Srpski teniser je bolje počeo treći set, oduzeo je rivalu servis u trećem gemu, poveo je sa 3:1, ali je Šapovalov do kraja seta preokrenuo rezultat uz dva brejka, da bi u četvrtom setu prepustio Lajoviću samo jedan gem.

Šapovalov će u drugom kolu prvog grend slem turnira u sezoni igrati protiv pobednika meča Ernesto Eskobedo - Taro Danijel.