Banjaluka

Laslo Đere u četvrtfinalu Srpska opena

laslo đere 19.4.2023
Izvor: EFE / Biel Alino

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u četvrtfinale turnira u Banjaluci, pošto je pobedio hrvatskog igrača Bornu Ćorića sa 6:4, 6:7 (1), 6:4.

Meč između Ćorića i Đerea, 21. i 78. igrača sveta, trajao je tri sata i 15 minuta.

Brejka u prvom setu nije bilo sve do osmog gema, kada rivalu servis oduzima Đere. Hrvatski igrač je zatim uzvratio, ali je Đere novim brejkom u 10. gemu završio set.

Ćorić je u trećem gemu drugog seta oduzeo servis srpskom igraču, a potom poveo sa 2:5. Od tog trenutka Đere osvaja četiri vezana gema, a set ubrzo odlazi u taj-brejk, koji dobija hrvatski igrač rezultatom 1:7.

Đere je odlučujući set počeo brejkom, a tu prednost sačuvao je sve do kraja meča (u 10. gemu spasao brejk loptu).

U četvrtfinalu Đere čeka pobednika meča između slovačkog tenisera Aleksa Molčana (73. na ATP listi) i Australijanca Alekseja Popirina (81.).

U osminu finala turnira u Banjaluci plasirao se bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur, koji je sa 6:3, 6:0 savladao Britanca Lijama Brodija.

Džumhur u osmini finala igra protiv sedmog nosioca Francuza Rišara Gaskea.

Ranije danas u četvrtfinale dubla plasirao se srpski par Nikola Ćaćić i Miomir Kecmanović. Oni su sa 7:6 (5), 7:5 pobedili Pakistanca Ajsam-Ul-Hak Kurešija i Amerikanca Hantera Riza.

U prvom kolu dubla poražen je srpski par Matej i Ivan Sabanov. Od njih je za sat i 28 minuta bila bolja portugalsko-kazahstanska kombinacija Fransisko Kabral/Aleksandar Nedovjesov sa 4:6, 4:6.