Premijer liga

Siti pobedom upozorio Zvezdu

1
Izvor: BETA/AP / Kin Cheung

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostujućem terenu u Londonu Vest Hem sa 3:1 u utakmici petog kola engleske Premijer lige.

Šampion Engleske napravio je dobru uvertiru za meč protiv Crvene zvezde u Ligi šampiona, pošto je na povratku trenera Pepa Gvardiole na klupu Sitija posle operacije leđa ostvario pobedu i vratio se na čelo Premijer lige.

Vest Hem parirao je Sitiju u prvom poluvremenu posle kog je bio u vođstvu golom Džeremija Vord Prusa u 36. minutu. Šampion Engleske je izjednačio na samom početku drugog dela igre kada je Žeremi Doku pogodio za 1:1.

Portugalac Bernardo Silva u 76. minutu iskoristio je dobro proigravanje Hulijana Alvaresa i pogodio za 2:1, da bi konačan rezultat postavio Erling Haland u 86. minutu.

Siti je prvi na tabeli sa svih 15 bodova, a Vest Hem na šestom mestu ima 10.