R. E.

Turnir u Budimpešti

Vaterpolisti Srbije ubedljivi protiv Rumuna

vaterpolo

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Rumunije 15:5 (6:0, 5:2, 0:3, 4:0), na turniru u Budimpešti.

Selektor Uroš Stevanović promenio je sastav u odnosu na prvi meč na turniru protiv Nemačke, a najefikasniji u ekipi bio je Marko Radulović sa pet golova.

Petar Jakšić, Radomir Drašović i Dušan Mandić postigli su po dva gola.

U ekipi Rumunije istakao se sa dva gola Koldrovči.

Prvi gol Rumunija je postigla u 13. minutu kada je smanjila na 1:8, a na poluvremenu je bilo 11:2 za Srbiju.

U drugom delu srpski tim je igrao nešto lošije u napadu, pa je Rumunija napravila seriju 3:0. U poslednjoj deonici vaterpolo selekcija Srbije je popravila igru i ostvarila ubedljivu pobedu.

U prvom kolu Srbija je u ponedeljak izgubila od Nemačke (9:11), a u sredu od 20 časova igra protiv svetskog šampiona Mađarske.