Hronika
24.10.2024. 21:45
R. E.

Ivica Dačić

Razbijen međunarodni lanac internet prevara sa kriptovalutama

kriptovalute, bitkoini, haker
Izvor: Shutterstock

Ministar unutrašnjih poslova (MUP) Ivica Dačić saopštio je da je u sredu razbijen međunarodni lanac internet prevara putem takozvanih kol centara, koji pozivaju na investiranje u kriptovalute.

Akciju su izveli Više javno tužilaštvo, Posebno odeljenje za borbu protiv visokotehnološkog kriminala i Služba za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Uprave za tehniku, u saradnji sa istražnim organima Nemačke i Kipra.

Dačić je dodao da je tom prilikom u Beogradu pronađen nelegalni kol centar u kome je zatečeno više desetina zaposlenih, za koje su u toku provere da li su učestvovali u prevarnim radnjama.

"Prema navodima u zvaničnom saopštenju Evropola, za sada je identifikovano oko 120 žrtava koje su izgubile oko 12 miliona evra. Međutim, dalje procene nemačkih istražitelja pokazuju da je mnogo više žrtava širom sveta, a da je prevara iznosila najmanje 300 miliona evra. Kao rezultat ove istrage, identifikovan je veći broj osumnjičenih, uključujući i glavnog počinioca sa Kipra, koji je sada uhapšen", naglasio je Dačić u saopštenju.

Podvukao je da su savezno tužilaštvo i policija Nemačke, nakon akcije, izrazili zahvalnost Službi za borbu protiv visokotehnološkog kriminala i područnim policijskim upravama Direkcije policije na učešću u navedenoj akciji jer su prilikom pretresanja pronađeni materijalni dokazi za vođenje krivičnog postupka i dalje procesuiranje osumnjičenih lica od strane nemačkih istražnih organa.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
clear sky
14°C
03.05.2025.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve