Hronika
30.07.2025. 09:15
R. E.

MUP saopštio

U neredima uoči meča Zvezda - Linkoln povređeno nekoliko policajaca

1
Izvor: Shutterstock

Neposredno pre početka fudbalske utakmice između fudbalera Crvene zvezde i Linkolna, koja je sinoć odigrana u Beogradu, došlo je do nereda u kojima je povređeno nekoliko policijskih službenika, saopštio je MUP Srbije.

Navedeno je da je pre meča "došlo je do narušavanja javnog reda i mira i napada na policijske službenike, kojom prilikom je došlo do povređivanja više policijskih službenika".

Ministarstvo unutrašnjih poslova je skrenulo pažnju organizatorima sportskih priredbi na obaveze u organizaciji sportskih događaja, koje su jasno definisane Zakonom o sprečavanju nasilja i nedoličnog ponašanja na sportskim priredbama, gde se jasno i decidno nalaže organizatoru sportske priredbe na koji način i kako da organizuje istu.

U saopštenju se navodi da će Ministarstvo unutrašnjih poslova, u narednom periodu, sa neophodnim ali minimalnim brojem pripadnika obezbeđivati sportske događaje, jer su organizatori u obavezi, u skladu sa zakonom, da obezbede adekvatan broj radnika fizičko-tehničkog obezbeđenja radi održavanja reda u sportskom objektu.

MUP je ukazao da će, u narednom periodu, kao i do sada, maksimalno pojačati svoje angažovanje i postupanje na očuvanju stabilnog javnog reda i mira.

Komentari
Dodaj komentar
Close
Vremenska prognoza
overcast clouds
18°C
04.06.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve