Najvažniji meč

Danas je taj dan: Može li Srbija do osmine finala

1
Izvor: Beta / AP / Pavel Golovkin

Fudbalska reprezentacija Srbije večeras od 20 časova igra protiv Švajcarske meč koji bi trebalo da odluči ko će proći u osminu finala Svetskog prvenstva u Kataru.

Utakmica trećeg kola grupe G igra se na stadionu "974" u Dohi.

Reprezentacija Srbije izgubila je od Brazila (0:2) na startu prvenstva, a potom odigrala nerešeno sa Kamerunom (3:3), dok je Švajcarska u prvom kolu bila bolja od Kameruna (1:0), a u narednom izgubila od Brazila istim rezultatom.

Brazil je sa dve pobede u grupnoj fazi obezbedio prolaz dalje, a Švajcarska sa tri i Srbija i Kamerun sa po jednim bodom večeras će boriti za jedno preostalo mesto iz Grupe G u završnici prvenstva.

Srbiji je potrebna pobeda u meču sa Švajcarskom koja će, ukoliko Kamerun ne pobedi Brazil, biti dovoljna za osminu finala Mundijala.

Selektor Srbije Dragan Stojković rekao je u četvrtak da za njegovu ekipu ništa nije izgubljeno i da je dobro što u utakmici protiv Švajcarske  sama odlučuje o svojoj sudbini, odnosno plasmanu u osminu finala.

Srbija i Švajcarska sastale su se i u grupnoj fazi Svetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine. Srbija je tada povela golom Aleksandra Mitrovića, ali je golovima Granita Džake i Džerdana Šaćirija Švajcarska preokrenula i pobedila u tom meču.

Utakmicu je obeležilo radovanje Džake i Šaćirija, obojice albanskog porekla, koji su nakon postignutih golova rukama gestikulirali orla koji predstavlja simbol "Velike Albanije", zbog čega su upozoreni i kažnjeni sa po 10.000 švajcarskih franaka od strane Međunarodne fudbalske federacije (FIFA).

Fudbaleri Srbije te godine su takmičenje završili u grupnoj fazi, a Švajcarska je u osmini finala izgubila od Švedske.

U drugoj utakmici u grupi G, Brazil će večeras u istom terminu, od 20 sati, igrati protiv Kameruna.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.