Favorit grogiran

Šok na Mundijalu: Saudijska Arabija pobedila Argentinu

Mesi 22. 11. 2022.
Izvor: Beta/ AP / Natacha Pisarenko

Svetsko prvenstvo donelo je prvo iznenađenje - Lionel Mesi i selekcija Argentine, koja spada u krug najužih favorita, pretrpeli su poraz već u prvom meču u Kataru.

Argentina je poražena od Saudijske Arabije sa 2:1, i to posle preokreta.

On se dogodio za samo pet minuta u drugom poluvremenu. Lionel Mesi doneo je prednost Argetini u 8. minutu golom iz penala, a onda su fudbaleri iz Saudijske Arabije iskoristili svoje šanse. Prvo je Al Šehri u 48. minutu kaznio neodlučnost Otamendija, a zatim je u 53. minutu Salem Al Davsari postigao sjajan gol sa 16 metara.

Saudijska Arabija tako je ostvarila najveću pobedu u istoriji, ali je i prekinula sjajan niz "gaučosa" od 36 mečeva bez poraza, započet 2019. godine. Poslednji put savladani su pre tri godine u Kupu Amerike od Brazila (0:2).

Selekcija Saudijske Arabije posle preuzimanja vođstva nije poklekla i ustukla pred velikim Mesijem i slavnom Argentinom, već naprotiv, hrabro je očuvala prednost i upisala tek četvrti trijumf na svetskim prvenstvima, uz 11 poraza i dva remija.

Argentina je imala mnogo šansi, pre svega da stekne veću rezultatsku zalihu, ali su poništena i dva gola. Mesi je bro strelac i u 22. minutu, ali je gol poništen zbog ofsajda. Šest minuta kasnije  poništen i pogodak Lautara Martinesa, nakon što je upotrebom VAR tehnologije utvrđeno da je napadač Argentine bio u nedozvoljenoj poziciji.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.