Pobeda protiv Španije

Maroko prvi put u četvrtfinalu SP

1
Izvor: Beta / AP / Luca Bruno

Fudbalska reprezentacija Maroka plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva, pošto je posle izvođenja jedanaesteraca pobedila Španiju sa 3:0, nakon što je posle regularnog dela i produžetaka bilo 0:0.

Golove za Maroko postigli su Abdelhamid Sabiri, Hakim Ziješ i Ašfraf Hakimi, dok je penal Badra Benuna odbranio španski golman Unaj Simon.

U ekipi Španije Pablo Sarabija je u prvoj seriji pogodio stativu, dok je Karlosu Soleru i Serhiju Buskecu penale odbranio golman Jasin Bunu.

Španija je imala više loptu, ali je Maroko u prvom delu imao bolje šanse. Prva prilika viđena je u 12. minutu, kada je iz slobodnog udarca Hakimi šutirao preko gola.

U 26. minutu Feran Tores dodao je do Gavija koji je pogodio prečku, a u nastavku akcije šut Toresa blokirao je Sofijan Amrabat, ali je napad prekinut pošto je bio ofsajd.

Minut kasnije Marko Asensio je posle prodora po levoj strani pogodio spoljni deo mreže.

1
Izvor: Beta / AP / Francisco Seco

U 33. minutu sa 20-ak metara pokušao je Nusair Mazraui, a golman Simon odbranio, dok je u 43. minutu Najef Agerd glavom poslao loptu preko gola, na centaršut Sofijana Bufala.

Prvu priliku u nastavku imao je Dani Olmo, u 55. minutu, kada je odbranio golman Bunu.

Španija je u nastavku držala loptu ali nije bilo prilike sve do 82. minuta kada je Alvaro Moarata bio neprecizan posle centaršuta Nika Vilijamsa.

Posle toga, u 86. minutu na drugoj strani Maroko je bio u šansi, ali posle akcije Hakimija i Ounahija, Valid Šedira nije dobro uspeo da zahvati loptu pred golom.

Morata je u prvom minutu nadoknade glavom poslao loptu preko prečke, a do kraja regularnog dela marokanski igrači su pretili pre svega posle nesigurnih intervencija španske odbrane.

U petom minutu nadoknade prekid je izveo Olmo i poslao loptu pred gol, ali je golman Bunu uspeo da odbrani i odvede utakmicu u produžetke.

Veliki priliku Maroko je imao u 95. minutu. Amrabat je dodao do Šedire koji se našao sam pred golom i loše šutirao, ali se ispostavilo da je bio u ofsajdu.

1

U 104. minutu Maroko je mogao da povede, kada je Šedira posle dobrog dodavanja Ounahija šutirao, a golman Simon odbranio svoju mrežu. Šedira je i u 115. minutu bio pred golom, ali su ga dvojica igrača zaustavila pre nego što je uputio šut.

Do kraja se igralo pred golom Maroka, koji se dobro branio, a u poslednjim trenucima u dobroj šansi bio je Sarabija, koji je iskosa pred samim golom iz voleja pogodio stativu.

Pobednika su odlučili jedanaesterci, strelci su bili Sabiri, Ziješ i Hakimi, a španski igrači nisu uspeli da realiziju nijedan, pa se Maroko prvi put plasirao u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Maroko će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika utakmice između Portugala i Švajcarske.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.