Pet komada

Gana dobila Južnu Koreju

1
Izvor: Beta/ AP / Ricardo Mazalan

Fudbaleri Gane pobedili su selekciju Južne Koreje rezultatom 3:2, u utakmici drugog kola grupe H na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Gana je na stadionu "Edukejšn siti" vodila sa 2:0, nakon što su golove postigli Mohamed Salisu u 24. i Mohamed Kudus u 34. minutu.

Koreja je u nastavku izjednačila pogocima Čo Gju Sona u 58. i 61. minutu, dok je Kudus drugim golom na meču u 68. minutu doneo pobedu Gani.

Južna Koreja je bila bolja u prvih dvadesetak minuta meča, imala je loptu u svom posedu i napadala, ali nije uspela da konkretnije zapreti, za razliku od Gane koja je povela iz prvog udarca u okvir gola.

Džordan Aju je izveo slobodan udarac, a Salisu se najbolje snašao u gužvi pred golom Južne Koreje i doneo svojoj ekipi vođstvo u 24. minutu.

Od tog trenutka se situacija na terenu potpuno promenlila, Gana je preuzela kontrolu i posle deset minuta je duplirala vodjstvo. Ponovo je Aju centrirao, a Kudus je glavom poslao loptu u mrežu Južne Koreje.

Drugo poluvreme donelo je mnogo bolje izdanje Koreje, a azijska selekcija do prvog gola na turniru došla je u 58. minutu. Centaršut u kazneni prostor je poslao Li Kan In, a glavom se u strelce upisuje Čo Gju Son.

Azijska selekcija je tri minuta kasnije došla do izjednačenja, nakon što je drugi gol glavom postigao Čo Gju Son, a ovoga puta centaršut je uputio Kim Džin Su.

Gana se nije predavala i u 68. minutu ponovo je preuzela vođstvo. Loptu je u šesnaesterac uputio Gideon Mensah, promašio je Injaki Vilijams, ali ne i Kudus koji je lako savladao korejskog golmana.

Koreja je do kraja meča imala još nekoliko dobrih šansi da stigne do izjednačenja, ali je golman Lorens Ati-Zidži sačuvao mrežu.

Portugal sa utakmicom manje ima tri boda, koliko ima i Gana, dok su Koreja i Urugvaj (utakmica manje) osvojili jedan bod.

U poslednjem kolu u petak od 16 časova se sastaju Južna Koreja i Portugal, odnosno Gana i Urugvaj.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.