Kraj prvog kruga

Holandija i Senegal u osmini finala

1
Izvor: Beta/ AP / Petr David Josek

Fudbalske reprezentacije Holandije i Senegela nastavljaju takmičenje na Svetskom prvenstvu u Kataru pošto su obezbedile prvo i drugo mesto u grupi A.

Holandija je u poslednjem trećem kolu grupe A pobedila Katar rezultatom 2:0.

Na stadionu Al Bajt, Holandija je povela golom koji je u 26. minutu postigao Kodi Gakpo, a konačan rezultat postavio je Frenki de Jong u 49. minutu.

U osmini finala iz grupe A odlazi i reprezentacija Senegala, koja je bila uspešnija od Ekvadora - 2:1.

Na stadionu Kalifa, Senegal je poveo golom Ismaila Sara u 44. minutu iz jedanaesterca, a izjednačio je Mojses Kaisedo u 67. minutu. Pobedu Senegalu i prolaz dalje obezbedio je Kalidu Kulibali pogotkom u 70. minutu.

Holandija kao prvoplasirana iz grupe A ide u osminu finala sa sedam bodova, a Senegal kao drugoplasirani ima šest bodova. Takmičenje u grupnoj fazi završavaju Ekvador sa četiri boda i Katar bez bodova.

Ekipe iz grupe A će se u osmini finala ukrstiti sa ekipama iz grupe B u kojoj su Engleska, Iran, SAD i Vels.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.