Potop

"Crvena furija" oduvala Kostariku

1
Izvor: Beta/ AP / Julio Cortez

Fudbaleri Španije bukvalno su se igrali sa Kostarikom u prvom meču na Svetskom prvenstvu, ostvarivši najubedljiviju pobedu na SP u Kataru - 7:0.

Španija je važila za favorita u duelu prvog kola grupe E, ali za razliku od nekih ekipa, poput Argentine ili Nemačke, to je i potvrdila u Kataru.

Ne samo da je trijumfovala protiv Kostarike, već im je nanela najteži poraz u istoriji.

Španci su im održali pravi fudbalski čas, i čini se da su, kako je prednost rasla, bili sve agilniji i raspoloženiji da se upišu u istoriju šampionata.

Jedan od najubedljivijih trijumfa u novijoj fudbalskoj istoriji pokrenuo je Dani Olmo u 11. minutu, a onda su se redom u strelce upisali i Marko Asensio u 21, Feran Tores iz penala u 31. i 54. minutu, Gavi u 74, Karlos Soler u 90. i Alvaro Morata u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ubedljivu pobedu "crvene furije" posebno će upamtiti 18-godišnji Gavi jer je golom za 5:0 postao najmlađi fudbaler u istoriji selekcije Španije koji se upisao u strelce na Mundijalu.

Sve vesti, zanimljivosti, intervjue... u vezi sa Svetskim prvenstvom u fudbalu, pratite u Ekspres specijalu Katar 2022.