Beograd
Besplatne manifestacije u Muzeju afričke umetnosti
Muzej afričke umetnosti u Beogradu najavio je, od 17. do 31. avgusta, besplatne manifestacije "Piknik u MAU" i "Boje Afrike".
U nedelju, 17. avgusta od 10.00 do 20.00 će biti organizova program "Piknik u MAU" u muzejskoj bašti na Senjaku kao i dečije radionice i muzički program.
Sledećeg dana, 18. avgusta od 10 do 14.00, biće organizovan besplatan petodnevni mini-kurs za srednjoškolce pod nazivom "Boje Afrike".
Zainteresovani se mogu opredeliti da pohađaju kurs u jednom od dva termina: prva grupa - radionice keramike od 18. do 22. avgusta,, druga grupa - radionice grafike od 25. do 29. avgusta.
Potrebno je da se učesnici likovnih radionica prijave na mejl [email protected], piše u saopštenju.
Završni deo programa održaće se 30. avgusta kada će polaznici obe grupe "Boje Afrike", uz pomoć kustosa, kreirati izložbu svojih radova.
Svečano otvaranje izložbe, dodela potvrda i nagrada za najuspešnije radove održaće se 31. avgusta.
"Cilj programa je da povežu zajednicu, podstaknu kreativnost i ponude jedinstveno letnje iskustvo u jednom odnajatraktivnijih muzejskih prostora u Beogradu", stoji u saopštenju Muzeja.