Scena
16.01.2026. 23:15
Promo

Radionica Integracije

Besplatne projekcije predstave "Majstor i Margarita"

2
Izvor: Radionica Integracije

Predstava "Majstor i Margarita“ Mihaila Bulgakova, u režiji Marije Milenković je ostvarila izuzetan međunarodni uspeh osvojivši GRAND PRIX na VGIK Festivalu u Moskvi (2024), a glumac Ognjen Malušić nagrađen je za najbolju mušku ulogu (Voland) na istom festivalu.

Radionica Integracije, u četvrtak, 22. i u petak 23. januara, sa početkom u 19 časova, predstavlja darovite i hrabre mlade glumce, bivše studente profesorke Marije Milenković.

Predstava je realizovana kao završni ispit iz glume 2024. i predstavlja snažan umetnički manifest jedne generacije mladih glumaca. Adaptaciju romana potpisuju Marija Milenković i Tara Mitrović, koje su se u svom radu oslonile na očuvanje Bulgakovljeve vizije i ključnih poruka dela, kao i na složenu strukturu romana pisanog na tri nivoa – moskovsku svakodnevicu, Jerušalajim u I veku i mističnu, onostranu ravan večnosti.

Devetoro mladih glumaca -  Anđela Kribl, Nađa Dulić, Natalija Stepanović, Nevena Mihailović, Andrej Nježić, Danilo Milovanović, Ognjen Malušić, Petar Petrović i Radosav Janjić - tumače više od trideset likova, u dinamičnoj i vrtoglavoj scenskoj igri koja publici postavlja univerzalno pitanje: šta može da spasi čoveka u brutalnoj stvarnosti u kojoj živi?

1
Izvor: Radionica Integracije

Predstava se bavi temama besmrtnosti stvaralaštva, slobode duha, savesti, straha i kukavičluka, kao i relativnosti svake zemaljske vlasti. Posebno mesto zauzima lik Margarite, kroz koji se ističe poruka da je milosrđe iznad pravde, a da je ljubav jedina istinska snaga koja može "pobediti sistem“ – ne silom, već dobrotom.

Umetničkim i poetskim jezikom vodi publiku kroz Bulgakovljev monumentalni svet, podsećajući da svetlost podrazumeva neprestano kretanje i duhovni rast, i da jedino nesebična, verna i istinita ljubav ima trajnu vrednost.

Predstava "Majstor i Margarita“ potvrđuje snagu i talenat ovih mladih umetnika i večnu aktuelnost velikih književnih dela u savremenom pozorišnom izrazu, ostavljajući snažan utisak i prostor za duboko lično promišljanje.

1
Izvor: Radionica Integracije
Komentari
Dodaj komentar

Povezane vesti

Besplatne projekcije filmova iz regiona - u bioskopima i onlajn
Filmovi

Evo šta je na repertoaru

14.01.2026. 23:15

Besplatne projekcije filmova iz regiona - u bioskopima i onlajn

Zimsko izdanje Mreže festivala Jadranske regije biće održano od 22. januara do 5. februara u Srbiji, Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori, Hrvatskoj, Sloveniji i Severnoj Makedoniji, uz besplatno prikazivanje filmova - u bioskopima i onlajn.
Close
Vremenska prognoza
clear sky
22°C
22.06.2026.
Beograd
Wind
PM2.5
5µg/m3
PM10
6µg/m3
UV
UV indeks
1
AQI indeks
1

Oni su ponos Srbije

Vidi sve

Najnovije

Vidi sve

Iz drugačijeg ugla

Vidi sve