2. oktobar
Počinje nova koncertna sezona u Galeriji SANU
Četrdeset četvrta koncertna sezona u Galeriji Srpske akademije nauka i umetnosti (SANU) u Beogradu biće svečano otvorena 2. oktobra, koncertom tradicionalne, crkvene i umetničke muzike "Primenjena muzikologija i etnomuzikologija".
Koncerti se održavaju svakog ponedeljka i četvrtka od 18 sati, selektor programa je akademik Ivan Jevtić, a ulaz je besplatan, saopštila je SANU.
U Galeriji SANU u oktobru nastupiće: Ana Gvozdenović (sopran), Dušan Panajotović (violina), Uki Ovaskainen (klavir), solisti Škole za muzičke talente iz Ćuprije, Klavirski trio Corda na čijem repertoaru će se naći dela Dimitrija Šostakoviča i drugih.
Saradnja sa Kulturnim centrom Beograda biće nastavljena i u ovoj koncertnoj sezoni Festivalom čembala koji će se održati u novembru.
Koncerti u Galeriji SANU počeli su 1981. godine, pod rukovodstvom akademika Stanojla Rajičića, a svoje početničke nastupe u ovoj Galeriji imali su budući izvođači koji su ostvarili domaće i međunarodne uspehe.
Među njima su bili: Nemanja Radulović, Stefan Milenković, Nikola Anđelić, Maja Bogdanović, Aleksandar Madžar, Jasminka Stančul, Nikola Mijailović i mnogi drugi.