Saudijska Arabija

Mitar promašio, pa pogodio iz penala (VIDEO)

1
Izvor: EPA / Stringer

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović doprineo je pobedi Al Hilala u prvenstvu Saudijske Arabije, iako je prvo promašio udarac sa bele tačke.

Al Hilal je slavio protiv Al Rijada rezultatom 3:1 u utakmici 23. kola najkvalitetnije lige Saudijske Arabije.

Mitrović je najpre u nadoknadi vremena tokom prvog poluvremena promašio šut sa 11 metara. Tačnije nadmudrio ga je i zbunio konstatnim skaktanjem po gol liniji urugvajski čuvar mreže Martin Kampana.

Srpski fudbaler se, ipak, iskupio u 93. minutu kada je bio precizan sa "bele tačke", čime je "pečatirao" pobedu svog tima.

Mitrović na listi strelaca lige Saudijske Arabije zauzima drugo mesto sa 19 golova, dok je vodeći Kristijano Ronaldo sa 22 pogotka.

Al Hilal je nakon pobede ostao na prvom mestu na tabeli sa 65 osvojenih bodova, dok je Al Rijad sada na 15. mestu sa 23 boda.