SP u dvorani

Angelina Topić bez medalje, osvojila peto mesto

1
Izvor: EPA / ROBERT PERRY

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je peto mesto u disciplini skok u vis na dvoranskom Svetskom prvenstvu u Glazgovu.

Angelina Topić je do petog mesta na planeti stigla zahvaljujući preskočenoj visini od 1,92 metra.

Mlada srpska atletičarka nije uspela da preskoči 1,95 metara iz jednog i 1,97 metara iz dva pokušaja, što je i nacionalni rekord koji je u njenom vlasništvu.

Zlatnu medalju osvojila je Nikola Olislagers iz Australije sa preskočenih 1,99 metara, srebro je pripalo Jaroslavi Mahučik iz Ukrajine, dok je bronzano odličje pripalo Slovenki Lii Apostolovski sa preskočenih 1,95 metara, koliko je preskočila i Nemica Kristina Honsel, ali iz više pokušaja.

Srpski atletičar Elzan Bibić nije uspeo da se plasira u finale trke na 1.500 metara na SP u dvorani.

Bibić je trku završio na četvrtom mestu u poslednjoj od četiri kvalifikacione grupe sa vremenom 3:39,98 minuta i ostao bez finala za koje je bilo neophodno da završi na nekoj od prve tri pozicije.