Tromeč

Oborena dva državna rekorda u atletici

atletika

Srpska atletska reprezentacija pobedila je u tromeču sa Hrvatskom i Slovenijom, održanom u Beogradu.

Svaka reprezentacija imala je po dva takmičara u svakoj disciplini, a Srbija je pobedila sa ukupno 180 bodova, Hrvatska je bila druga sa 163, dok je Slovenija zauzela treće mesto sa 162 boda.

Na ovom meču naši atletičari su oborili i dva državna rekorda.

Angelina Topić je oborila nacionalni rekord u skoku uvis, i to u konkurenciji seniorki, ona je uspela da preskoči visinu od 194 centimentra i time postane "vlasnica" rekorda u svim kategorijama sa samo 20 godina.

Aleksa Kijanović istrčao je fantastičnu trku na 60 m, u kojoj je, osim što je pobedio, izjednačio državni rekord rezultatom 6,66 sekundi, takođe u ovoj disciplini samo u ženskoj konkurenciji izdominirala je Ivana Ilić koja je zauzela prvo mesto sa 7,43 sekundi, dok je druga bila Milana Tirnanić sa 7,45 sekundi.

Narednog vikenda 28. i 29. januara naše atletičare očekuje Prvenstvo države za starije juniore i juniorke.