Basket 3x3

Srbija je ponovo PRVAK SVETA! (VIDEO)

1
Izvor: EPA / MTI / Zsolt Czegledi

Bravo momci! Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 odbranila je titulu prvaka sveta.

Reprezentacija Srbije je u finalu Svetskog prvenstva u Beču pobedila selekciju SAD rezultatom 21:19.

Srbija je odbranila titulu i šesti put u istoriji je osvojila titulu prvaka sveta.

Za najkorisnijeg igrača turnira proglašen je reprezentativac Srbije Strahinja Stojačić, koji je i deo idealne "trojke" ovog Svetskog prvenstva.

U uzbudljivom finalu u Beču, Amerikanci su od početka bili u prednosti, vodili su u finišu meča i sa 19:15, ali je potom usledio veliki preokret Srbije.

Najpre su Dejan Majstorović i Stojačić pogodili za dva poena i izjednačili na 19:19, a potom su koš pogodili Stojačić i Mihailo Vasić za veliko slavlje Srbije.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Majstorović sa sedam poena, po šest su postigli Stojačić i Vasić, dok je Marko Branković meč završio sa dva poena. U redovima SAD najbolji je bio Džimer Fredet sa deset poena.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Letonije koja je u meču za bronzu pobedila Brazil 22:12.

U ženskoj konkurenciji slavila je selekcija SAD koja je u finalu pobedila Francusku 16:12, dok je treće mesto pripalo Australiji koja je bila bolja od Kine sa 21:20.

Osvajači medalja na Svetskom prvenstvu u Beču izborili su vize za olimpijski kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre u Parizu 2024.