NBA

Biće ovo duga serija: Golden Stejt izjednačio protiv Bostona

Golden Stejt
Izvor: Pool AP / Jed Jacobsohn

Košarkaši Golden Stejta izjednačili su na 1:1 protiv Bostona u finalu NBA lige, pošto su na svom terenu pobedili sa 107:88.

Voriorse je predvodio Stef Kari sa 29 poena, šest poena, četiri skoka i tri ukradene lopte. Džordan Pul postigao je 17 poena, a Kevon Luni 12 poena uz sedam skokova.

Endru Vigins u pobedi je učestvovao sa 11 poena i šest skokova, a sa 11 poena utakmicu je završio i Klej Tompson. Drejmond Grin dodao je devet poena, sedam asistencija i pet skokova, a srpski košarkaš Nemanja Bjelica postigao je šest poena, uz pet skokova i jednu ukradenu loptu.

Golden Stejt je dobrom igrom u trećoj deonici, koju je dobio sa 35:14, rešio utakmicu. U tom periodu, posle kojeg su Voriorsi otišli na 23 poena prednosti, Kari je postigao 14 poena. Golden Stejt je krajem prvog poluvremena do početka četvrte četvrtine napravio seriju 43:14.

Stef Kari
Izvor: San Francisco Chronicle / Carlos Avila Gonzalez

U ekipi Bostona najefikasniji je bio Džejson Tejtum sa 28 poena, od kojih je 21 postigao u prvom poluvremenu. Džejlen Braun dodao je 17 poena, uz šest skokova i tri asistencije, a Derik Vajt 12 poena i četiri skoka.

Naredna treća utakmica igra se u noći između srede i četvrtka u Bostonu.

Golden Stejt je pobedio najmanje jednu utakmicu na gostovanjima u rekordnih 26 uzastopnih učešća u plej-ofu.