Evroliga

Zvezda se BAŠ borila, ali ipak "pala" u Madridu

Džanan Musa
Izvor: EFE / Chema Moya

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u gostima od Real Madrida sa 94:101 (21:20, 26:24, 28:28, 19:29), u meču 32. kola Evrolige.

Najbolji kod Zvezde bili su Nemanja Nedović sa 30 poena, pet asistencija i četiri skoka i Adam Hanga sa 22 poena, sedam asistencija i šest skokova.

Real su do pobede predvodili Džanan Musa sa 30 i Mario Hezonja sa 20 poena.

Zvezda je na 16. mestu na tabeli sa 11 pobeda i 21 porazom, a Real je prvi sa 26 pobeda i šest poraza.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Olimpijakos, dok će Real ugostiti Baskoniju.

Zvezda je dobro ušla u meč, kontrolisala dešavanja na terenu a Real je na startu u igri održavao raspoleženi Musa. Real je polovinom prve deonice ubrzao igru, i stigao do sedam poena prednosti, ali je Zvezda odgovorila serijom 8:0 i na prvu pauzu otišla s poenom prednosti 21:20.

U izjednačenoj drugoj četvrtini, crveno-beli su većim delom bili u minimalnoj prednosti, i Zvezda je predvođena Nedovićem, koji je u prvom poluvremenu postigao 18 poena, na poluvreme otišla sa tri poena prednosti 47:44. Kod Reala su se istakli Musa sa 11 i Hezonja sa 10 poena.

Zvezda je bolje ušla u nastavak, i dobru igru u odbrani valorizovala u fazi napada i stigla posle tri minuta igre do dvocifrene prednosti 59:49. Trener Reala Mateo je bio prinuđen da zatraži tajm-aut, ali su crveno-beli nastavili sa boljom igrom i na pola treće deonice stigli do plus 16 (70:54).

Nakon novog tajm-auta Matea, Real je serijom 13:0 uspeo u potpunosti rezultatski vrati u meč, i u poslednju deonicu uđe sa tri poena zaostatka 72:75.

Zvezda je početkom četvrte četvrtine serijom od sedam vezanih poena ponovo uspela rezultatski da se odlepi 82:75. Real je od tog trenutka zaigrao bolje i nakon trojke Muse i realizovanog dodadnog slobodnog bacanja na četiri minuta do kraja stigao do vođstva 85:86.

U egal završnici, Zvezda je u poslednjim minut ušla sa plus jedan 93:92, ali je nakon poena Tavaresa sa linije slobodnih bacanja i Hezonje iz kontra napada posle oduzete lopte, Real stigao do tri poena prednosti 30 sekundi pre kraja.

Pokušao je Nedović ali je promašio ceo obruč i Real je sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja stigao do 26. pobede ove sezone u Evroligi.