Liga šampiona na Marakani

Bukari spasao bod (FOTO)

crvena zvezda jang bojs ATA 04.10.2023.
Izvor: ATAIMAGES / Dusan Milenkovic

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su u sredu uveče sekipom Jang Bojsa rezultatom 2:2 (1:0) u utakmici drugog kola G grupe Lige šampiona.

Pred 50.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić", crveno-beli su prvo poveli u 35. minutu, a prvenac u crveno-belom dresu postigao je Šerif Endiaje, posle asistencije Osmana Bukarija i to nakon intervencije VAR.

Nakon toga, Filip Ugrinić je izjednačio u 48. minutu, da bi posle VAR penala (Naser Điga igrao rukom), Sedrik Iten doneo prednost švajcarskom timu.

Zvezda je do kraja, uspela da dođe do izjednačenja preko Bukarija u 88. minutu, nakon asistencije Žana-Filipa Krasoa.
U drugom meču grupe Mančester Siti je slavio u Lajpcigu 3:1. Siti vodi na tabeli sa šest bodova, Lajpcig ima tri, a Zvezda i Jang Bojs po jedan.

U narednom kolu, 25. oktobra, Zvezda gostuje Lajpcigu, a Jang Bojs dočekuje Siti.